MEGA FINDIK - Giresun Mega Fındık - Meganut Çevresel Sürdürülebilirlik
Bugünün ve yarının nesilleri için çevrenin ve doğal kaynakların korunmasına destek olmak adına tüm faaliyet alanlarımızı gözden geçiriyoruz.

Ürünlerimiz, kullandığımız ambalajlar, üretim ünitelerimiz, nakliye seçeneklerimiz tamamen çevresel etkilerimizi en aza indirebilmek adına yeniden tasarlandı.
MEGA FINDIK - Giresun Mega Fındık - Meganut Kültürel Sosyal Faaliyetler
MEGA Fındık hammadde tedarikinde bulunduğu üretim bölgelerinin kalkınması ve bu bölgelerdeki yaşam standartlarının yükseltilmesi için sosyal projelere katkıda bulunmaktadır.

Yaptığı yatırımlarla yeni iş imkanlarının oluşturulmasını sağlamaktadır.
MEGA FINDIK - Giresun Mega Fındık - Meganut Sürdürülebilir Tarımsal Faaliyetler
Çevre ve biyolojik çeşitliği, kimyasal kullanımının en aza indirilmesini ve eko-sürdürülebilir tarım uygulamalarını teşvik ediyoruz. 2018 yılından bu yana sürdürülebilir tarım programımız ile direkt üreticiye ulaşıyor; toprak analizlerinden, eğitim programlarına, bahçe tetkiklerine kadar pek çok alanda faaliyet gösteriyoruz.

Fındık tarımında önem arz eden; budama, gübreleme, pestisit kullanma, hasat ve kurutma teknikleri, toprak bakımı, çocuk işçilik ve diğer birçok konuda üreticilere eğitim ve destek sağlıyoruz.

Bahçeden son ürüne kadar izlenebilirliği sağlamak adına yatırımlarımız artarak devam ediyor.
MEGA FINDIK - Giresun Mega Fındık - Meganut Toplumsal Sürdürülebilirlik
Ülkemize ve dünyaya hem lezzetli hem de yararlı gıdalardan oluşan bir ürün gamı sunmak ve insanları daha iyi koşullarda üretilmiş, güvenilir hammaddelerden imal edilmiş ürünleri almaya ve sağlıklı yaşamaya teşvik etmek amacındayız.